השבת מלוא סכום היטלי הפיתוח

חברה יזמית לקוחת משרדינו

הסוגיה

חברה יזמית המיוצגת ע"י משרדנו התקשרה בהסכם רכישת קרקע עפ"י מכרז עם רמ"י. במסגרת תנאי המכרז חויבה החברה בתשלום דמי פיתוח בסך מילוני ₪ לחברה הכלכלית.

התהליך

 עקב חילוקי דעות לאחר הזכייה בקרקע בין החברה היזמית לבין רמ”י, הגיעו הצדדים להסכמה על ביטול העסקה והשבת הכספים ששילם היזם עבור רכישת הקרקע אולם, החברה הכלכלית סירבה להשיב את הכסף ליזם בטענה שהיא כבר ביצעה את עבודות הפיתוח והתנתה את השבת הכספים בשיווק המגרש ליזם חדש שיבוא בנעלי לקוחתנו אם וכאשר יגיע.

במשך למעלה מ- 5 שנים ולאחר שמיטב משרדי עורכי הדין לא הצליחו להוביל להשבת הכספים ששולמו בגין עבודות הפיתוח, צוות משרדנו הצליח, לאחר ניתוח משפטי מעמיק והכנת טיעונים מבוססים במסגרת חוות דעת משפטית וניהול מו”מ אינטנסיבי, להציג הסכמה על השבת מלוא סכום היטלי הפיתוח ללקוח וזאת אף בצירוף ריבית והפרשי הצמדה.

טיפ

מקרה זה מלמד על החשיבות של הקפדה ופירוט מירבי של כל התניות בחוזים מסוג “ביטול עסקה במקרקעין” ובמיוחד סגירת כל הקצוות לביטול עסקה המקור. ליווי ויעוץ מקצועי של עו”ד המתמחה בתחום המקרקעין בהסכם לביטול עסקה במקרקעין יחסוך מהלקוח התעסקות מתמשכת ומורכבת עם תהליך ביטול העסקה והשלמתו.

תנו לניסיון שלנו לסייע לכם!

משרד עתיר ידע וניסיון בתחום המקרקעין המעניק יחס מותאם אישית לקהל לקוחותיו.

חייגו : 09-876-3080

office@madv.co.il ראשון – חמישי 09:00-19:00